انواع ایمپلنت دندان – معرفی 6 نوع ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد و انواع ایمپلنت دندان بر اساس کارایی و جایگاه هرکدام متفاوت است. انواع ایمپلنت دندان ها بایکدیگر تفاوت دارند که در این مطلب به سوالاتی مانند سوالات زیر پاسخ می دهیم.

انواع ایمپلنت دندان کدام است؟ تفاوت انواع ایمپلنت دندان ها با یکدیگر و بهترین نوع ایمپلنت دندان کدام است؟

ایمپلنت دندان ها با توجه به ساختار و شکل، طول پایه و سایز قطر ایمپلنت دندان بایکدیگر متفاوت هستند. دکتر متخصص ایمپلنت دندان با توجه به وضعیت دهان و دندان و استخوان شما تصمیم میگیرد که چه نوع ایمپلنت دندان را برای شما مناسب است.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان بر اساس روش کاشت دندان به 4 روش تقسیم می شوند.

  • ایمپلنت های اندواستیل
  • ایمپلنت های ساب پریواستیل
  • ایمپلنت های یک مرحله ای
  • ایمپلنت های دو مرحله ای

این ایمپلنت دندان ها همگی یک کار را انجام میدهند اما در نحوه انجام کار و مدل کاشت ایمپلنت دندان متفاوت هستند که در ادامه توضیح میدهیم.

همچنین برای مشاهده قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 از طریق لینک زیر اقدام نمایید و قیمت 15 نوع ایمپلنت دندان مختلف از کشورهای جهان را مشاهده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان برای مشاهده قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آیریک بر روی قیمت ایمپلنت دندان سال 1401 کلیک نمائید.

انواع ایمپلنت دندان
انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت اندواستیل (Endosteal): امروزه بهترین نوع ایمپلنت دندان و رایج ترین روش ایمپلنت همین ایمپلنت اندواستیل می باشد که به شکل پایه های کوچک و گردی هستند و عمدتا از جنس تیتانیوم ساخته می شوند.

ایمپلنت ساب پریواستیل (Subperiosteal): این نوع ایمپلنت دندان برای افرادی مناسب است که استخوانی مناسب و مقاوم ندارند. این روش به این صورت است که پایه ای فلزی بر روی استخوان و زیر لثه قرار میگیرد و روکش های دندان روی آن قرار میگیرند.

ایمپلنت دندان یک مرحله ای: در این نوع از ایمپلنت دندان بعد از قرارگیری پایه درون استخوان فک، قسمتی از آن بیرون از بافت لثه قرار میگیرد و همانطور که از اسم این روش مشخص است تنها یک مرحله جراحی دارد و بعد از بهبودی دیگر نیازی به جراحی لثه نیست و تاج دندان بر روی پایه بیرون زده قرار میگیرد.

ایمپلنت دندان دو مرحله ای: در این روش که محبوب ترین و رایج ترین نوع ایمپلنت دندان است، پس از آنکه ایمپلنت دندان درون استخوان فک و زیر بافت لثه قرار گرفت، بالای آن بوسیله بخیه بسته می شود.

پس از آن و سپری کردن طول درمان و دوره بهبودی مجددا بافت لثه برداشته می شود و با جراحی دوم تاج و روکش دندان به پایه ایمپلنت متصل می شود..

بهترین نوع ایمپلنت
بهترین نوع ایمپلنت دندان

بهترین نوع ایمپلنت دندان در ایران

قطعا اگر شماهم نیازمند کاشت دندان باشید بفکر این هستید که بهترین نوع ایمپلنت دندان کدام است؟ ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که هرکدام بر اساس کیفیت ساخت و کشور سازنده قیمت های متفاوتی دارند و جنس ایمپلنت دندان ها با یکدیگر متفاوت است.

بصورت کلی انتخاب بهترین ایمپلنت دندان ثابت نیست و برای هرشخص متفاوت است. میزان هزینه ایمپلنت دندان – تعداد ایمپلنت دندان و شرایط دهان و دندان شما در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان بسیار موثر هستند.

اینکه کدام ایمپلنت دندان برای شما بهترین انتخاب است توسط پزشک متخصص ایمپلنت دندان و بعد از معاینه مشخص می شود.

ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان
کلینیک دندانپزشکی آیریک با کمترین هزینه دندان های از دست رفته شما را با بالاترین کیفیت جایگزین خواهد کرد و می توانید با تکمیل فرم زیر وقت خود را برای ویزیت رایگان رزرو کنید. و یا با شماره 09397777042  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

راه انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان را به شما توضیح دادیم و متوجه شدید که فاکتورهای زیادی برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان وجود دارد.

همچنین اگر میخواهید از قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آیریک مطلع شوید قیمت انواع ایمپلنت دندان را در مطلب هزینه ایمپلنت دندان سال 1401 در تهران شرح داده ایم.

تفاوت انواع ایمپلنت دندان با یکدیگر

ایمپلنت دندان ها تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و همه ایمپلنت دندان ها وطیفه جایگزینی دندان های از دست رفته را دارند به این صورت که پایه تیتانیومی و گردی درون استخوان فک و بجای ریشه دندان قرار میگیرد و نقش پایه دندان را ایفا میکند.

پس از آن تمامی ایمپلنت دندان ها نیازمند یک روکش دندان یا تاج دندان هستند که پس از سپری کردن دوران بهبودی جراحی ایمپلنت دندان، این تاج سفید رنگ دندان بر روی پایه ایمپلنت قرار میگیرد.

و به این ترتیب دندان از دست رفته شما جایگزین و عمل کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود و مانند دندان طبیعی می توانید سالیان طولانی بخوبی استفاده کنید.

اما برخی ایمپلنت دندان ها تفاوتی با انواع دیگر دارند. مثلا ایمپلنت دندان هایی وجود دارد برای نواحی خاصی از استخوان فک که ضخامت کمی دارند و امکان پیوند استخوان ندارند.

این ایمپلنت دندان ها که از انواع ایمپلنت دندان ساب پریواستیل Subperiosteal هستند، برای شرایط خاصی طراحی شده اند.

ایمپلنت دندان فوری اگر میخواهید ایمپلنت دندان یکروزه انجام دهید به صفحه قیمت ایمپلنت فوری مراجعه نمائید.

انواع ایمپلنت دندان

بهترین انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان های مختلفی در ایران استفاده می شوند که باعث میشود انتخاب های فراوانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود داشته باشید. انواع برند ایمپلنت دندان اعم از:

ایمپلنت دندان های سوئیسی، ایمپلنت دندان کره ای، ایمپلنت دندان آلمانی، ایمپلنت دندان آمریکایی و ایمپلنت دندان های فرانسوی جزو بهترین ایمپلنت دندان های موجود هستند که همگی با بهترین مارک های ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک مورد استفاده قرار میگیرند.

در ادامه به معرفی 6 نوع ایمپلنت دندان معروف در ایران و هزینه انواع ایمپلنت دندان می پردازیم که همگی جزو بهترین ایمپلنت دندان ها هستند.

معرفی 6 نوع ایمپلنت دندان

1- ایمپلنت کره ای بایوتم Biotem

ایمپلنت دندان بایوتم یک ایمپلنت دندان کره ای است که دارای کیفیت مناسب و همچنین قیمتت بسیار عالی می باشد. این ایمپلنت دندان کره ای در ایران محبوبیت بالایی دارد و در حدود قیمتی از 5.890.000 الی 6.500.000 تومان دارد.

2- ایمپلنت دندان کره ای مگاژن Megagen

ایمپلنت مگاژن Megagen یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت دندان در ایران است که ساخت کشور کره می باشد و در بین بیماران و همچنین پزشکان متخصص ایمپلنت بسیار پرطرفدار است. ایمپلنت دندان مگاژن میزان موفقیت بالایی دارد به همین دلیل در حدود قیمت 8.000.000 الی 8.500.000 تومان دارد.

ایمپلنت دندان مگاژن در دندانپزشکی آیریک با بهترین قیمت ایمپلنت دندان و ضمانت 10 ساله ارائه می شود.

3- ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن نئودنت Neodent

سومین ایمپلنت دندان از مارک اشترومن و کشور سوئیس می باشد که قیمتی مناسب در مقابل کیفیتی بی نظیر دارد. ایمپلنت نئودنت در دندانپزشکی آیریک با قیمت 11.000.000 تومان عرضه می شود که بهترین قیمت ایمپلنت دندان می باشد.

ایمپلنت دندان نئودنت ساخت کشور سوئیس است با ضمانت 20 سال خبر از کیفیت عالی و طول عمر بالای این ایمپلنت دندان دارد که می توانید با خیالی راحت از آن استفاده نمائید.

4- ایمپلنت دندان اشترومن iti تیتانیوم

ایمپلنت دندان های سوئیسی اشترومن امروزه با بالاترین کیفیت و انواع مختلف عرضه می شوند که قیمت های مناسبی در مقابل کیفیت بالای خود دارند و همین امر موجب شده که انواع مختلف ایمپلنت دندان اشترومن در ایران مورد استفاده قرار گیرد.

ایمپلنت iti struman (titanium) کیفیتی فوق العاده بالا دارند و با تکنولوژی روز جهان ساخته شده اند که درصد موفقیت و طول عمر ایمپلنت را بسیار بالا برده است. این ایمپلنت دندان با قیمت حدودی 13.500.000 الی 14.800.00 میلیون تومان در ایران عرضه می شود. کاشت ایمپلنت دندان اشترومن را در دندانپزشکی آیریک می توانید با ضمانت 20 ساله انجام دهید.

5- ایمپلنت دندان اشترومن iti Roxalid Active

این ایمپلنت دندان بهترین ایمپلنت دندان کمپانی اشترومن است که قیمت بالایی دارد اما کیفیت فوق العاده و کارایی بسیار بالایی که دارد این قیمت بالا را به خوبی توجیه می کند.

ایمپلنت آی تی آی روکسالید اکتیو با وجود بافت های فعالی که درون پایه ایمپلنت دندان دارد به خوبی و با سرعت بالا با استخوان فک جوش می خورد و کمترین زمان درمان و دوره بهبودی را دارد.

کاشت ایمپلنت دندان اشترومن iti Roxalid Active را در کلینیک دندانپزشکی آیریک می توانید با بهترین قیمت در ایران یعنی قیمت 16.000.000 میلیون تومان با ضمانت مادام العمر انجام دهید و از بهترین خدمات ایمپلنت دندان در ایران بهره مند شوید.

6- ایمپلنت دندان آمریکایی زیمر Zimmer

ایمپلنت دندان آمریکایی زیمر جزو بهترین ایمپلنت دندان های موجود در ایران است که برای کاشت دندان استفاده می شود. قیمت ایمپلنت دندان آمریکایی زیمر در کلینیک دندانپزشکی آیریک 12.000.000 میلیون تومان است که با ضمانت مادام العمر می باشد.

در این مطلب تمام سعی ما بر این بود تا با انواع ایمپلنت دندان آشنا شوید و همچنین قیمت بهترین ایمپلنت دندان های موجود در ایران را مشاهده کردید.

بهتر است برای اطلاعات بیشتر و یا معاینه رایگان و آگاهی از وضعیت سلامت دهان و دندان خود فرم موجود در همین صفحه را تکمیل کنید تا بصورت رایگان توسط پزشک متخصص در دندانپزشکی آیریک ویزیت شوید.

همچنین اگر سوالی از متخصص ایمپلنت دندان دکتر صادق آقاجری دارید حتما در قیمت کامنت ها بیان کنید تا با شما عزیزان در ارتباط باشیم.

4.9/5 - (99 امتیاز)

جستجوی کاربران برای این مقاله :