انواع ایمپلنت سوئیسی (اشترومن – iti – نئودنت و …)

ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت دندان سوئیسی جزو ایمپلنت دندان های مطرح و بهترین ایمپلنت دندان های جهان است که انواع مختلفی مثل ایمپلنت اشترومن ، iti ، نئودنت و … دارد. ایمپلنت های سوئیسی گران قیمت تر از ایمپلنت های دیگر مانند آمریکایی هستند و از 15.000.000 میلیون تا 26.000.000 میلیون تومان قیمت دارند.

در این مطلب به معرفی انواع ایمپلنت دندان سوئیسی ، قیمت ایمپلنت های سوئیسی و همچنین بررسی هر کدام می پردازیم و شما را با انواع ایمپلنت سوئیسی آشنا می کنیم با ما همراه باشید.

انواع ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت های سوئیسی انواع مختلفی دارند و یکی از مزیت های مهم تنوع زیاد ایمپلنت سوئیسی است که برای هر درمانی ایمپلنت مخصوص به خود را طراحی کرده است.

انواع ایمپلنت دندان سوئیسی در ایران متفاوت است ایمپلنت های سوئیسی شامل انواع زیر می باشند که 4 نوع از بهترین ایمپلنت دندان های سوئیسی هستند.

 • ایمپلنت اشترومن iti
 • ایمپلنت نئودنت
 • ایمپلنت Sic
 • ایمپلنت Spi
ایمپلنت سوئیسی
عکس ایمپلنت دندان سوئیسی

قبل از اینکه انواع ایمپلنت سوئیسی را توضیح دهیم، این را هم بگوییم که برای ویزیت و معاینه رایگان از طریق فرم زیر شماره تماس خود را بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

ایمپلنت های سوئیسی جزو بهترین ایمپلنت دندان های موجود در جهان هستند که کاشت انواع ایمپلنت سوئیسی در دندانپزشکی و مرکز آیریک توسط متخصص ایمپلنت دکتر صادق آقاجری انجام می شود.

ایمپلنت اشترومن iti

ایمپلنت اشترومن dental implant straumann کیفیت و طول عمر بسیار بالایی دارند و همچنین کیفیت ساخت ایمپلنت اشترومن iti بسیار خوب است.

شرکت اشترومن از سال 1954 در بازل سوئیس شروع به فعالیت کرد که از سال 1998 به صورت حرفه ای و تخصصی شروع به طراحی و تولید ایمپلنت های دندانی کرده است که در حال حاضر بیش از 25 سال سابقه تولید و طراحی ایمپلنت دندان دارد.

ایمپلنت اشترومن در ایران با اسم iti شناخته شده است که انواع مختلفی دارد و با قیمت های مختلفی عرضه می شود که گرانقیمت ترین ایمپلنت سوئیسی در ایران نیز می باشد.

از مزایای ایمپلنت سوئیسی اشترومن iti میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مواد ساخت و اولیه بسیار باکیفیت
 • طول عمر و ماندگاری عالی
 • مهندسی و طراحی کاربردی
 • بهترین برند ایمپلنت سوئیسی

پیشنهاد میکنیم اگر بهترین ایمپلنت دندان سوئیسی را می خواهید انجام دهید ایمپلنت اشترومن iti را انجام دهید که دارای ضمانت مادام العمر است و خیالتان بابت ایمپلنت و طول عمر آن راحت است.

قیمت ایمپلنت دندان برای مشاهده جدول قیمت ایمپلنت دندان 1402 به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت نئودنت
ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت سوئیسی نئودنت Neodent

ایمپلنت نئودنت Neodent Implant یکی دیگر از ایمپلنت های سوئیسی است که با تکنولوژی برتر کشور سوئیس طراحی و مهندسی و در کشور برزیل تولید می شود که محصول مشترک کشور سوئیس و برزیل است.

ایمپلنت سوئیسی نئودنت جزو ایمپلنت سوئیسی های ارزان قیمت در ایران است که کیفیت فوق العاده خوبی دارد و همچنین کیفیت و جنس ایمپلنت در موفقیت و طول عمر ایمپلنت تاثیرگذار است.

شرکت نئودنت از سال 1993 میلادی شروع به طراحی و ساخت ایمپلنت های دندانی کرد و به نوعی پایه گذار ایمپلنت دندان های تیتانیومی با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا است.

ایمپلنت دندان های نئودنت با طراحی و مهندسی منحصر بفرد کشور سوئیس ، طراحی می شود و با کیفیت و دقت بسیار بالا در کشور برزیل به تولید میرسد که به ایمپلنت سوئیسی برزیلی معروف شده است.

در مقایسه با دیگر ایمپلنت دندان های سوئیسی برند نئودنت قیمت مناسبتری دارد و به همین دلیل ایمپلنت سوئیسی نئودنت محبوبیت بالایی دارد. ایمپلنت سوئیسی نئودنت در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

ایمپلنت سوئیسی sic

ایمپلنت sic جزو جدیدترین ایمپلنت سوئیسی ها جهان است که سابقه ای کمتر از 20 سال دارد اما بخوبی و با تکنولوژی سوئیسی خود توانسته کیفیت و محبوبیت بالایی کسب کند.

ایمپلنت های Sic در واقع سوئیسی – آلمانی هستند که از تکنولوژی و طراحی و علم روز هر دو کشور بهره می برد که باعث شده انواع سیستم ایمپلنت دندان را با بهترین کیفیت تولید کند.

بنیانگذار شرکت سوئیسی sic پروفسور شیلی Wilfried Schilli است که بیش از 60 سال مطالعات و تحقیقات علمی در مورد ایمپلنت های دندانی دارد و در سال 2018 توانست با ارائه و ساخت نوعی جدید از ایمپلنت سوئیسی تحول بسیار خوبی در این زمینه ایجاد کند.

در سال 2018 شرکت sic توانست ایمپلنت سوئیسی با کیفیتی را تولید کند که در بالاترین سطح کیفیت و استاندارد جهانی قرار دارد و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

ایمپلنت سوئیسی spi

برند Spi جزو قدیمی ترین ایمپلنت دندان های سوئیسی است که دارای رتبه A از سازمان بهداشت جهانی است و جزو موفق ترین برندهای ایمپلنت سوئیسی است.

از مهمترین مزایای ایمپلنت دندان سوئیسی spi می توان به کیفیت فوق العاده بالای تیتانیوم در پایه ایمپلنت و اکتیو بودن فیکسچرها اشاره کرد که دوره بهبودی و نصب روکش ایمپلنت دندان را بسیار کاهش می دهد.

با استفاده از انواع اکتیو ایمپلنت دندان سوئیسی ، زمان بهبودی و سپس نصب روکش ایمپلنت دندان به 40 الی 50 روز کاهش میابد و از نکات بسیار مهم برای کاشت ایمپلنت سوئیسی است.

انواع سیستم ایمپلنت سوئیسی sic

Titanium SICace

تیتانیوم های استاندارد که شکلی مخروطی دارند برای عموم طراحی شده است. این سیستم بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و برای قراردادن آسان ایمپلنت درون استخوان فک استاندارد طراحی شده است.

استخوان فک استاندارد یعنی استخوانی که دارای سلامت خوب و تراکم مناسب و طبیعی باشد و اگر تحلیل استخوان بوجود آمده باشد و یا شکل و ضخامت استخوان کافی نباشد از سیستم های دیگر ایمپلنت سوئیسی باید استفاده کرد.

پراستفاده ترین و مطمئن ترین سیستم ایمپلنت دندان همین طراحی است و متخصصین ایمپلنت معمولا سعی میکنند شرایط استخوان فک را به میزان طبیعی و کافی برسانند.

ایمپلنت سوئیسی فوری

Titanium SICmax

همانطور که از شکل این ایمپلنت دندان مشخص است اندازه ای متفاوت دارد و نوک ایمپلنت دندان گرد و تخت است. از این سیستم ایمپلنت دندان برای استخوان های با ارتفاع کم استفاده می شود.

در برخی موارد که محل کاشت ایمپلنت دندان در زیر سینوس ها قرار دارد به جهت اینکه به سینوس ها آسیبی نرسد از این ایمپلنت دندان استفاده می کنند.

این سیستم دارای کریستال های ریزتر است به جهت مقاومت کافی و همچنین کاشت ایمپلنت فوری از این طراحی استفاده شده است.

همچنین گاهی پیش می آید که ریشه تارهای عصبی در استخوان فک از فاصله نزدیک با ریشه دندان ها عبور میکند که در اینصورت باید از این سیستم ایمپلنت دندان استفاده کرد.

Titanium SICtapered

این طراحی ایمپلنت یکی از جدیدترین طراحی های ایمپلنت سوئیسی است که برای نقاط حساس و موقعیت های سخت در استخوان فک طراحی شده است.

ساختار این نوع ایمپلنت دندان تیزتر و باریکتر است و برای مقاطعی که ریشه دندان ها به بکدیگر نزدیک است و یا استخوان فک باریک است استفاده می شود.

ایمپلنت سوئیسی یا کره ای ؟

سوال بسیاری که پرسیده می شود این است که ایمپلنت دندان سوئیسی بهتر است یا ایمپلنت کره ای ؟

همانطور که گفتیم ، ایمپلنت دندان یک درمان مهم و ضروری است که باید با بالاترین کیفیت و طول عمر انجام شود و به دلیل اینکه با استخوام فک جوش میخورد تاثیر مستقیمی در سلامتی دارد.

مهم برای انتخاب ایمپلنت سوئیسی یا کره ای باید چند عامل را در نظر بگیرید که در هر کدام متفاوت است مثلا در ایمپلنت دندان های سوئیسی کیفیت و طول عمر با قیمت بیشتر همراه است.

مواردی که باید در نظر بگیرید جنس ایمپلنت دندان – کیفیت ایمپلنت – برند ایمپلنت دندان – طول عمر و ماندگاری و قیمت ایمپلنت است.

1- جنس و کیفیت ایمپلنت

جنس و کیفیت ایمپلنت یکی از مهمترین نکات در انتخاب ایمپلنت دندان است که باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید. ایمپلنت های سوئیسی بالاترین کیفیت و درجه بندی را دارند.

کیفیت ایمپلنت های سوئیسی بهترین کیفیت در بین ایمپلنت دندان های جهان است اما ایمپلنت های کره ای امروزه توانسته اند کیفیت عالی در کنار قیمت پایین تر را ارائه دهند.

ایمپلنت کره ای تنوع و انواع مختلفی دارند که همه سلیقه و قیمت ها را پوشش می دهند و برخی از بهترین ایمپلنت دندان های کره ای مانند ایمپلنت دیو یا مگاژن توانسته اند کیفیتی برابر با رقیب اروپایی خود مانند ایمپلنت اشترومن را عرضه کنند.

2- طول عمر و ماندگاری

طول عمر و ماندگاری ایمپلنت دندان با جنس ایمپلنت رابطه ای مستقیم دارد همچنین به رعایت نکات بهداشتی و همچنین مراقبت از ایمپلنت باید توجه کنید.

بیشترین طول عمر ایمپلنت دندان مربوط به ایمپلنت سوئیسی اشترومن روکسالید اکتیو است که ضمانتی مادام العمر هم دارد اما در بین ایمپلنت های کره ای نیز ایمپلنت مگاژن و دنتیوم نیز کیفیت و طول عمر مناسبی دارند.

بطور کلی اگر از ایمپلنت کره ای های معروف و با کیفیت مثل سون مدیکس – مگاژن – بایوتم و دنتیوم استفاده کنید می توانید نسبت به کیفیت و طول عمر آن مطمئن باشید.

بهترین برند ایمپلنت سوئیسی کدام است؟

ایمپلنت های سوییسی همیشه جزو بهترین برند های ایمپلنت دندان هستند اما سوالی که مطرح است این است که بهترین برند ایمپلنت سوییسی کدام است؟

ایمپلنت دندان های سوئیسی انواع مختلفی دارند که کیفیت و قیمت های متفاوتی را شامل می شوند اما کشور سوئیس با طراحی و تکنولوژی های بروز خود توانسته بهترین برند های ایمپلنت دندان را ارائه دهد.

اشترومن straumann معروف ترین و بهترین برند ایمپلنت سوئیسی است که 6 مدل ایمپلنت دندان را بصورت تخصصی طراحی و تولید میکند که هرکدام دارای ویژگی ها و مزایای خاص خود هستند.

در حال حاضر بهترین ایمپلنت سوئیسی اشترومن می باشد که قیمت بهترین برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن در سال 1401 حدودا 20 میلیون تومان می باشد و به دلیل کیفیت و ضمانت مادام العمر طرفداران زیادی هم دارد.

ایمپلنت سوئیسی نئودنت نیز جزو ایمپلنت سوئیسی های پرطرفدار و بسیار محبوب است که در رده ایمپلنت های قیمت مناسب سوئیسی قرار میگیرد و علی الرقم کیفیت بسیار بالا دارای قیمت مناسبتری است.

فیلم معرفی ایمپلنت سوئیسی نئودنت

اگر می خواهید کیفیت ایمپلنت دندان سوئیسی را با قیمتی مناسبتر و بصرفه تجربه کنید پیشنهاد ایمپلنت سوئیسی نئودنت است. ایمپلنت نئودنت ضمانت 30 سال با قیمت حدودا 12 میلیون تومان دارد.

ایمپلنت سوئیسی نئودنت به دلیل کیفیت و طول عمر بالا و همچنین قیمت مناسبی که دارد ، طرفداران زیادی پیدا کرده است. ایمپلنت نئودنت محصولی مشترک از کشور سوئیس و برزیل است.

مزایای ایمپلنت های سوئیسی

هر ایمپلنت دندانی مزایای خاص خود را دارد اما بعضی از ایمپلنت دندان ها مزایای بیشتری نسبت به دیگر ایمپلنت ها دارند. مثلا ایمپلنت های سوئیسی مزایای خاص خود را دارند و مزایای بیشتری از دیگر ایمپلنت دندان ها هستند.

ایمپلنت سوئیسی به علت تکنولوژی پیشرفته در طراحی و ساخت پایه ایمپلنت و کیفیت بالای جنس ایمپلنت ، مزایای بیشتری دارند مثلا یکی از مزایای ایمپلنت سوئیسی iti SLA active این است که در کمتر از 2 هفته کاملا با استخوان فک جوش میخورد.

مزایای ایمپلنت دندان سوئیسی عبارتند از:

 • کیفیت بسیار بالا
 • طراحی و ساخت مدرن
 • کوتاه شدن طول درمان
 • طول عمر و ماندگاری بالا
 • درصد بسیار بالای موفقیت
4.8/5 - (46 امتیاز)

جستجوی کاربران برای این مقاله :