ایمپلنت فوری چیست ؟ ( قیمت ایمپلنت فوری دندان در تهران )

ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری چیست ؟

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دندان یک روزه یکی از محبوب ترین روش ها برای کاشت ایمپلنت دندان یکروزه است. از ایمپلنت فوری برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شود. قیمت ایمپلنت فوری به نسبت ایمپلنت دندان معمولی گران تر است.

ایمپلنت دندان فوری یا (Immediate implants) مانند یک ریشه دندان درون استخوان فک قرار داده می شود و یک پایه کاملا مستحکم و بسیار مقاوم است که جایگزین دندان از دست رفته شده است.

روند درمانی ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری یکسان نیست اما دوره طول درمان و بهبودی آن ها به یک دیگر شباهت بیشتری دارند.

اغلب این سوال ذهن بیماران را درگیر می کند که:

ایمپلنت فوری چیست ؟ تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی در چیست؟ عوارض ایمپلنت فوری چیه و ...

در ادامه موارد بالا به همراه قیمت ایمپلنت دندان فوری را شرح می دهیم تا با آگاهی کامل بتوانید تصمیم بگیرید. اگرمیخواهید از مشاوره و معاینه رایگان بهره مند شوید فرم زیر را تکمیل نمائید تا با شما تماس بگیریم 🙂

معاینه ومشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

در روش ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت فوری یک روکش موقت برای شما نصب میکنیم و پس از گذشت 2 الی 3 ماه روکش دائم برای شما قرارداه میشود.

در روش ایمپلنت فوری باید فرد متقاضی دارای شرایط خاص و ویژه ای باشد تا بتوان از این روش برای او استفاده نمود و البته نکته دیگری که تفاوت بین دو روش است هزینه ایمپلنت فوری است.

به طور معمول هزینه ایمپلنت فوری کمی بیشتر از ایمپلنت معمولی است و آن هم به دلیل طراحی و ساخت تاج موقت و برخی درمان های تکمیلی است که برای کاشت ایمپلنت فوری باید مورد استفاده قرار گیرد.

با ما همراه باشید تا هر آنچه باید در رابطه با ایمپلنت فوری بدانید را برای شما به صورت کامل شرح دهیم. در ادامه توجه شما را به جدول هزینه ایمپلنت فوری و بهترین قیمت ایمپلنت فوری در تهران جلب میکنیم.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران
قیمت ایمپلنت فوری در تهران

قیمت ایمپلنت فوری دندان در تهران

قیمت ایمپلنت فوری در تهران و در کلینیک دندانپزشکی آیریک با شرایط بسیار مقرون بصرفه و مناسب می باشد که در ادامه می توانید جدول قیمت ایمپلنت فوری دندان – ایمپلنت یک روزه را مشاهده کنید.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران به تعداد ایمپلنت بستگی دارد اما بطور کلی از قیمت 9.000.000 میلیون تومان تا 24.000.000 تومان برای قیمت هر واحد ایمپلنت فوری در سال 1401 می باشد.

جهت استفاده از ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان و بهترین دکتر ایمپلنت فوری دکتر صادق آقاجری فرم زیر را تکمیل کنید تا رزرو وقت معاینه رایگان انجام شود و یا می توانید از طریق شماره 09397777042 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معاینه ومشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

قیمت نهایی ایمپلنت فوری قیمت ها شامل هزینه جراحی و پروتز دندان به همراه روکش موقت و دائمی می باشد.

جدول قیمت ایمپلنت فوری دندان در تهران

برند ایمپلنت فوریقیمت ایمپلنت فوری + روکشضمانت
ایمپلنت Sewon medix9.000.000 + 2.000.00010 سال
ایمپلنت فوری مگاژن11.000.000 + 2.000.00010 سال
ایمپلنت فوری Neodent14.000.000 + 2.000.000مادام العمر
ایمپلنت فوری اشترومن iti20.000.000 + 2.000.000مادام العمر
جدول قیمت ایمپلنت دندان فوری

لازم بذکر است که هزینه هایی همچون پیوند استخوان و سینوس لیفت در اینجا ذکر نشده است و نسبت به وضعیت دهان و دندان هر فرد متفاوت است که بهتر است حتما برای تعیین نهایی قیمت ایمپلنت فوری و ویزیت رایگان با شماره های ذکر شده در این مطلب تماس حاصل نمائید. در ادامه میتوانید لیست قیمت ایمپلنت فوری ارزان را مطالعه نمائید.

ایمپلنت فوری ارزان

همانطور که میدانید ایمپلنت دندان یک درمان بسیار باکیفیت و بادوام است که در این بین به گاها هزینه های بالای این درمان باعث سردرگمی و آزرده خاطر شدن برخی افراد می شود و از این رو بدنبال ایمپلنت فوری ارزان هستند که با توجه به هزینه ایمپلنت فوری می توانیم به شما ایمپلنت دندان Sewon medix را معرفی کنیم.

ایمپلنت دندان sewon medix یکی از بهترین ایمپلنت دندان های فوری موجود در ایران می باشد که ساخت کشور کره می باشد و در دسته ایمپلنت فوری ارزان قرار میگیرد.

این ایمپلنت دندان فوری دارای کیفیت فوق العاده به نسبت قیمت است. ایمپلنت فوری ارزان sewon medix نیز مانند دیگر ایمپلنت دندان های فوری به همراه روکش فوری تقدیم شما عزیزان میگردد.

جدول قیمت ایمپلنت فوری ارزان

برند ایمپلنت فوریقیمت ایمپلنت فوری + روکشضمانت
ایمپلنت فوری ارزان
Sewon medix
9.000.000 + 2.000.00010 سال
قیمت ایمپلنت فوری ارزان
ایمپلنت فوری چیست؟
ایمپلنت فوری روشی جدید برای کاشت ایمپلنت در یک روز است که به ایمپلنت یکروزه نیز معروف است. (کل مراحل جراحی ایمپلنت فوری در یک روز است)
فرق ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی چیست؟
همانطور که از اسم ایمپلنت فوری مشخص است. مدت زمان آن کمتر از ایمپلنت معمولی است و کل مراحل درمان در یک روز انجام می شود.
عکس ایمپلنت دندان فوری یکروزه
ایمپلنت دندان فوری یکروزه

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه چگونه انجام می شود؟

فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یک روزه کاملا شبیه به ایمپلنت سنتی است و باید ایمپلنت فوری در محدوده مدت زمان تعیین شده به استخوان فک بیمار جوش بخورد.

اما بزرگترین تفاوتی که بین ایمپلنت دندان فوری و ایمپلنت سنتی وجود دارد این است که در همان روزی که کاشت ایمپلنت انجام می شود یک تاج موقت بر روی پایه شما گذاشته می شود تا زمانی که تاج دندان اصلی بر روی ایمپلنت سوار شود.  

پیش از آن که کاشت ایمپلنت فوری انجام شود باید چندین تصویربرداری تشخیصی انجام شود.

با انجام کاشت دندان از طریق ایمپلنت فوری تعداد مراجعات به دندانپزشکی بسیار کاهش میابد و دقت و کیفیت بهتی نسبت به روش سنتی دارد.

در روش ایمپلنت فوری باید ابتدا یک اسکنر داخلی وارد دهان شما شود سپس یک عکس چند بعدی از دهان و دندان شما تهیه کند. عکسی که با این اسکن گرفته می شود.

تمامی اطلاعاتی که در رابطه با بافت نرم و دندان های شما لازم است تهیه می کند و در اختیار پزشک متخصص شما قرار می دهد. پس از آن بیمار باید به رادیولوژی مراجعه کند و یک عکس CBCT از بافت سخت دهان و تراکم استخوان تهیه کند.

هنگامی که این اطلاعات از دهان و دندان بیمار دریافت شود درواقع اطلاعات دقیقی از مکان، زاویه و موقعیت دقیق ایمپلنت دندان فوری مشخص می شود. هدف اغلب پزشکان از شبیه سازی این فرآیند در فضای مجازی به این علت است که بهتر، دقیق تر و با مهارت بیشتری بتوانند کاشت ایمپلنت دندان فوری را انجام دهند.

در این صورت دندان پزشک شما برای کاشت ایمپلنت دیگر نیازی به شکاف لثه نخواهد داشت و فقط یک سوراخ کوچک بر روی لثه شما ایجاد می کند تا بتواند ایمپلنت فوری را به صورت دقیق درون سوراخ دندان کاشت کند. طبیعی است با این روند درمانی تعداد مراجعه بیمار به دندان پزشکی نیز کاهش یابد.

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

 • ایمپلنت فوری یک جایگزین کاملا ثابت و مستحکم برای دندان یا دندان های از دست رفته است.
 • ایمپلنت دندان فوری یک روش مطمئن بدون انجام بخیه بر روی لثه و بافت نرم دهان است.
 • ایمپلنت فوری به حفظ بافت لثه و استخوان کمک میکند و مانع تحلیل استخوان می شود.
 • در استفاده از این روش درد کمتر و دوره بهبودی کوتاه تری را تجربه خواهید کرد.
 • قیمت ایمپلنت فوری نسبت به مزایای وفواید آن بسیار مقرون به صرفه است.

مراقبت های لازم پس از ایمپلنت دندان

مهم ترین نکته پس از کاشت ایمپلنت فوری مراقبت از آن است. باید از ایمپلنت دندان یکروزه خود مانند دندان طبیعی مراقبت کنید.

بهداشت دهان و دندان را باید مانند دندان طبیعی رعایت کنید و با استفاده از لوازم بهداشتی مانند مسواک و نخ دندان از جمع شدن پلاک بر روی دندان و مانده غذایی بین دندان ها جلوگیری می کنند.

علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان باید استراحت کافی داشته باشید تا زخم های ایجاد شده هر چه سریعتر بهبود یابد. برای بهبود زخم ها باید از خمیر دندان ضد حساسیت و مسواک نرم استفاده نمائید.

مراقبت هایی که باید پس از کاشت ایمپلنت دندان رعایت شود عبارتند از:

 • استفاده مرتب از دهانشویه برای پاکسازی ناحیه ایمپلنت شده بسیار حائز اهمیت است.
 • استفاده از مسواک های بین دندانی برای از بین بردن باقی مانده مواد غذایی.
 • استفاده از خمیر دندان های دارای فلوراید  بسیار در مراقبت از ایمپلنت مهم است.
 • استراحت و خواب کافی پس از کاشت ایمپلنت دندان جهت ریکاوری و بهبود سریع.
 • چکاپ و معاینه منظم توسط پزشک خود حداقل سالی 3 بار جهت بررسی وضعیت سلامت.
 • استفاده از نخ دندان باکیفیت مخصوص و نرم با مشورت پزشک باید انتخاب شود.
 • عدم استفاد از دخانیات جهت بهتر جوش خوردن ایمپلنت دندان و بهبود استخوان حداقل تا یکماه.

شرایط انجام ایمپلنت یک روزه چیست ؟

شرایط انجام ایمپلنت یکروزه چیست ؟ چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان فوری انجام دهند ؟ پیش از آن که اقدام به انجام ایمپلنت فوری نمائید باید برخی آزمایش‌ها و عکس‌های لازم را انجام دهید تا پزشک متخصص ایمپلنت فوری بتواند بررسی کند که آیا شما گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری هستید یا خیر؟

اما در کنار عکس و آزمایشات لازم برخی شرایط هستند که با توجه به آن ها می توان دریافت، آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت یک روزه هستید یا خیر؟

مهم افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت میدهند برای کاشت ایمپلنت فوری مناسب هستند.

 1. افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند و تمایل به داشتن ظاهری بی دندان نداشته باشند ایمپلنت فوری گزینه مناسبی برای آن ها است. زیرا بلافاصله با کاشت ایمپلنت ظاهر آن ها مانند قبل می شود و هرگز بی دندانی را تجربه نخواهند کرد.
 2. برای کاشت ایمپلنت فوری یک روزه باید میزان کیفیت و تراکم استخوان فک بیمار کافی و خوب باشد. در صورتی که دارای تراکم استخوانی کافی نباشید نیاز است پیش از کاشت ایمپلنت دندان پیوند استخوان یا لیفت سینوس را انجام دهید.
 3. باید بافت دهان و دندان های بیمار به صورت کامل سالم باشد. اگر لثه بیمار دارای بیماری های فعال لثه باشد و یا بیمار دچار بیماری های گوناگون سلامتی دهان و دندان باشند در ابتدا لازم است آن ها را درمان کنند سپس اقدام به کاشت ایمپلنت فوری نمایند.
 4. افرادی که عادت به دندان قروچه دارند گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان فوری نیستند. زیرا فشاری که دندان قروچه به ایمپلنت کاشته شده وارد می کند باعث جا به جایی آن می شود. مگر آنکه با دستور پزشک و استفاده از محافظ دندان در طول خواب.
 5. افرادی که از داروهای ضد افسردگی، داروهای اعصاب و داروهای مربوط به پوکی استخوان استفاده می نمایند گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری دندان نیستند. این دسته از بیماران باید به دنبال روش های جایگزین مانند بریج دندان یا دندان مصنوعی باشند.
 6. برخی افراد بر اثر دلایل مختلفی دچار تحلیل استخوان فک شده اند که در این صورت نمی توانند از تکنیک های جراحی پیشرفته استفاده نمایند. بهتر است این افراد از ایمپلنت سنتی جایگزین ایمپلنت فوری استفاده نمایند.

عوارض ایمپلنت دندان فوری

عوارض ایمپلنت فوری در موارد بسیار خاص بروز میکند و معمولا دارای عارضه خاصی نیست. ایمپلنت دندان فوری به علت اینکه بلافاصله پس از کشیدن دندان و ایمپلنت فوری انجام میشود نیازمند ثبات و جوش خوردن به استخوان فک را دارد.

در ایمپلنت دندان معمولی این زمان و فرصت داده میشود تا پایه ایمپلنت محکم شود اما در ایمپلنت دندان فوری احتمال حرکت کردن پایه و جابجا شدن وجود دارد که احتمال رد شدن و عدم موفقیت ایمپلنت را بالا می برد.

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم ایمپلنت دندان فوری برای هرکسی قابل انجام نیست و فرد مورد نظر باید از سلامت لثه و تراکم استخوان کافی برخوردار باشد تا بتواند ایمپلنت فوری را انجام دهد. به همین دلیل یکی دیگر از عوارض ایمپلنت دندان فوری همگانی نبودن آن است.

بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران

یکی از راه های اطمینان از موفقیت ایمپلنت فوری انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت فوری در تهران است. ما در کلینیک دندانپزشکی آیریک با بهره مندی از پزشکان مجرب و همچنین متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دکتر صادق آقاجری مفتخر هستیم که بهترین خدمات ایمپلنت فوری در تهران با بهره مندی از جدیدترین و بروز ترین دستگاه های دندانپزشکی را برای شما عزیزان انجام میدهیم.

برای بهره مندی از خدمات ویژه ویزیت رایگان و اطلاعات کامل در خصوص ایمپلنت فوری با تلفن 09397777042 تماس بگیرید و یا از طریق فرم موجود در ابتدای این مطلب شماره تماس و نام خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان کلینیک آیریک در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

4.8/5 - (181 امتیاز)

جستجوی کاربران برای این مقاله :