قیمت کامپوزیت دندان تهران قسطی (خرداد ماه 1402)

عکس کامپوزیت دندان سال 1402

قیمت کامپوزیت دندان 1402 چقدر است؟ کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟ در ادامه این مطلب به تمامی این سوالات پاسخ میدهیم با ما همراه باشید.

روش کامپوزیت دندان و لمینت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند شما عزیزان دارد پس اگر بدنبال زیبایی دندان های خود هستید با ما همراه باشید. 🙂

قیمت کامپوزیت دندان از قیمت لمینت دندان به مراتب کمتر است و همین باعث شده است میزان محبوبیت روش کامپوزیت دندان بیشتر از دیگر روش های مشابه باشد.

قیمت کامپوزیت دندان ونیر در سال 1402 چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت دندان ونیر در تهران و سال 1402 از قیمت 1.500.000 تا 4.000.000 میلیون تومان برای قیمت هر واحد کامپوزیت دندان است و برای بهترین قیمت کامپوزیت دندان جلو قیمت 3.200.000 میلیون تا 4.000.000 تومان می باشد که کمتر و بصرفه تر از لمینت دندان می باشد.

قیمت کامپوزیت ونیر متفاوت است و کامپوزیت دندان قیمت های مختلفی دارد که بر اساس جنس کامپوزیت دندان و تعداد هر واحد کامپوزیت مشخص می شود.

کامپوزیت دندان قیمت های متفاوتی دارد و هر کامپوزیت بر اساس جنس و کیفیت ، قیمت مختلفی دارد برای مشاهده قیمت انواع کامپوزیت دندان جدول های پایین تر را مشاهده کنید.

کامپوزیت دندان شیشه ای ips
عکس کامپوزیت دندان شیشه ای
عکس کامپوزیت دندان ونیر
عکس کامپوزیت دندان جلو

قبل از مطالعه ادامه مقاله برای معاینه کامپوزیت دندان بصورت رایگان در دندانپزشکی آیریک شماره خود را در فرم زیر وارد کنید و یا با شماره 02122860994 تماس بگیرید.

در دندانپزشکی آیریک ویزیت و معاینه رایگان است و توسط متخصص زیبایی و ترمیمی انجام میشود.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان به انگلیسی Dental composite یا کامپوزیت ونیر composite veneer ماده ای از جنس رزین سفید رنگ است که ظاهری زیبا و یکدست به دندان ها می دهد که معمولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود.

کامپوزیت ونیر همان ماده سفید گچی است که برای پر کردن دندان ها برای هر فرد استفاده می شود. این مواد رزینی می تواند بر روی دندان طبیعی هر فرد شکل داده شود و باعث اصلاح شکل و تغییر رنگ دندان شود.

طیف رنگی کامپوزیت دندان از سفید صدفی تا رنگ طبیعی دندان است و می توان از برای جنبه های درمانی، مشکلات ظاهری دندان و زیبایی استفاده نمود.

کامپوزیت ونیر دندان به صورت لایه ای سفید رنگ بر روی دندان های اصلی قرار میگیرد و توسط متخصص شکل داده می شود و بشکل دندان و صیقلی در می آیند.

کامپوزیت دندان dental composite
کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1402

قیمت کامپوزیت دندان ونیر در تهران و سال 1402 از قیمت 1.500.000 تا 4.000.000 میلیون تومان برای قیمت هر واحد کامپوزیت دندان است و برای بهترین قیمت کامپوزیت دندان جلو قیمت 3.200.000 میلیون تا 4.000.000 تومان می باشد که کمتر و بصرفه تر از لمینت دندان می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان در ایران با توجه به عواملی مثل مارک کامپوزیت دندان، دست مزد پزشک و جنس آن متفاوت است و این موارد در قیمت کامپوزیت دندان تاثیرگذار است.

بیشترین چیزی که امروزه به دلیل شرکت در اجتماع برای افراد حائز اهمیت است زیبایی طرح لبخند و تاثیر آن بر جذابیت چهره و اعتماد بنفس افراد است.

انواع کامپوزیت دندان قیمت متفاوتی دارند که با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم قیمت کامپوزیت تغییر میکند و هر نوع از کامپوزیت ها دارای کاربردها و مزایای خاص خود هستند.

در ادامه جدول قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در تهران را به همراه انواع کامپوزیت شرح میدهیم با ما همراه باشید.

قیمت کامپوزیت ونیر دندان

جدول قیمت کامپوزیت دندان در سال 1402

مارک کامپوزیت دندان قیمت هر واحد کامپوزیت
کامپوزیت شوفو ژاپن900.000 تومان
کامپوزیت سولافیل1.100.000 تومان
کامپوزیت ونیر زنیت1.500.000 تومان
توکویاما ژاپن2.000.000 تومان
کامپوزیت کاریزما2.200.000 تومان
کامپوزیت ips شیشه ای3.200.000 تومان
کامپوزیت دنتسپلای سیرونا4.000.000 تومان
جدول قیمت کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی آیریک توسط متخصص زیبایی و ترمیمی انجام خواهد شد و تمامی تجهیزات و مارک های روز دنیا را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

قیمت هر واحد کامپوزیت توجه نمائید که قیمت های اعلام شده برای هر واحد کامپوزیت دندان یعنی هر دندان می باشد و قیمت نهایی به تعداد واحد مورد نیاز شما بستگی دارد.

برای انجام کامپوزیت دندان جلو باید بهترین کامپوزیت دندان را انتخاب کنید تا درخشندگی و زیبایی بیشتری داشته باشند و همچنین طول عمر بالایی دارند و بصرفه هستند.

عکس کامپوزیت دندان
عکس کامپوزیت دندان

قیمت بهترین کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان جلو از نظر جنس و کیفیت بسیار متفاوت هستند و ظاهری بسیار درخشان و شیشه ای دارند. دندان های جلو بدلیل نقش مهمی که در لبخند و زیبایی چهره دارند بسیار مهم هستند.

قیمت کامپوزیت دندان جلو به دلیل تفاوت هایی که دارند بیشتر است و کامپوزیت دندان جلو جزو بهترین نوع کامپوزیت ونیر است.

جدول قیمت بهترین کامپوزیت دندان جلو

مارک کامپوزیت دندان قیمت هر واحد کامپوزیت
کامپوزیت کاریزما2.200.000 تومان
کامپوزیت ips شیشه ای3.200.000 تومان
کامپوزیت دنتسپلای سیرونا4.000.000 تومان
کازمادنت آمریکا4.500.000 تومان
بهترین کامپوزیت دندان جلو

همانطور که قیمت کامپوزیت دندان جلو را مشاهده کردید باید توجه داشته باشید که برای کامپوزیت های جلو از بهترین مواد کامپوزیتی و کیفیت بالا استفاده می شود تا لبخند شما درخشان و جذاب باشد.

همچنین کامپوزیت دندان نانو سرامیکی نیز امروزه پرطرفدار شده است که یکی از گزینه های خوب برای کامپوزیت دندان جلو می باشد که درخشندگی و زیبایی فوق العاده ای دارد.

قیمت کامپوزیت دندان نانو سرامیکی در سال 1402 مقرون بصرفه است و قیمت هر واحد کامپوزیت نانو سرامیک 3.200.000 تومان می باشد که کیفیت و طول عمر بالایی دارد.

کامپوزیت دندان قسطی تهران

کامپوزیت دندان قسطی نیز در دندانپزشکی آیریک انجام می شود و برای بصرفه تر شدن شرایط پرداخت هزین کامپوزیت دندان می توانید از شرایط کامپوزیت دندان قسطی نیز استفاده کنید.

قیمت کامپوزیت دندان قسطی در تهران با شرایط ویژه ای که دارد مناسب تر و مقرون بصرفه تر است. برای پرداخت کامپوزیت دندان قسطی در دندانپزشکی آیریک دو طرح ویژه برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم.

برای پرداخت کامپوزیت دندان اقساطی می توانید 2 تا 6 ماه به صورت چکی پرداخت کنید و 30 الی 50 درصد از هزینه کامپوزیت دندان را پیش پرداخت کنید.

جدول شرایط کامپوزیت دندان قسطی تهران

پیش پرداخت کامپوزیت قسطیتعداد اقساط فقط با چک
پرداخت 30 درصد از کل هزینه کامپوزیت2 الی 4 چک مابقی هزینه
پرداخت 50 درصد از کل هزینه کامپوزیت3 الی 6 چک مابقی هزینه
جدول کامپوزیت دندان قسطی

فیلم کامپوزیت دندان سرامیکی برای مراجعه کننده عزیز خانم سیما بینا خواننده، آهنگساز و نوازنده خوب کشور که رضایتمندی کامل از کامپوزیت دندان جلو شیشه ای و سرامیکی دارند.

فیلم کامپوزیت دندان سرامیکی

هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چی ؟

هر واحد کامپوزیت دندان به هر یک دندان گفته می شود، همانطور که در جدول بالا قیمت هر واحد کامپوزیت دندان را شرح دادیم باید بدانید که هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چی ؟

سوال پر تکراری که پرسیده می شود در مورد هر واحد کامپوزیت دندان است که می پرسند هر واحد کامپوزیت یعنی چی و هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چند دندان ؟

در واقع به هر یک دندان یک واحد دندان گفته می شود که یک شخص بالغ دارای 32 دندان در فک بالا و پایین است که اگر بخواهد کامپوزیت دندان کل دهان را انجام دهد در واقع باید 32 واحد کامپوزیت دندان انجام دهد.

اما کامپوزیت دندان معمولا برای کامپوزیت دندان جلو انجام می شود که در این حالت به 10 واحد کامپوزیت دندان برای فک بالا نیاز دارید و در این حالت می گوئیم 10 واحد کامپوزیت دندان انجام شود.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان هم که در جداول بالا شرح دادیم پس هر تعداد دندانی که می خواهید کامپوزیت دندان انجام شود می شود تعداد واحد کامپوزیت دندان مورد نیاز شما

عکس کامپوزیت دندان ونیر

معمولا سوالی مطرح می شود که کامپوزیت دندان انجام بدم یا بلیچینگ دندان ؟؟؟

کامپوزیت دندان یا بلیچینگ دندان

dental composite vs bleaching

برخی افراد تصور می کنند که کامپوزیت دندان شبیه به روش بلیچینگ دندان است اما کاملا متفاوت هستند و نوع درمان و نتیجه نهایی با یکدیگر متفاوت است.

مثلا دندان هایی که لب پریدگی یا ترک خوردگی دارند و یا بسیار زرد هستند را نمی توان با استفاده از روش بلیچینگ دندان اصلاح نمود و نیاز به استفاده از روش کامپوزیت دندان دارند.

کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان هر دو باعث سفیدی و زیبایی دندان ها می شوند اما نوع هرکدام و نتیجه نهایی بسیار متفاوت است.

بصورت کلی کامپوزیت دندان درمانی با طول عمر بالاتر و نتیجه بهتر است که زیبایی و کیفیت بسیار بالایی دارد اما بلیچینگ دندان همان دندان های اصلی را سفیدتر می کند.

نتیجه نهایی بلیچینگ دندان به رنگ ژنتیکی دندان های شما مرتبط است و اگر دندان های زردی داشته باشید تفاوت رنگ بعد از بلیچینگ دندان بسیار کم است.

برای مشاهده هزینه بلیچینگ هر فک در سال 1402 به لینک زیر مراجعه کنید پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید 🙂

قیمت بلیچینگ دندان مطلب هزینه بلیچینگ دندان 1402 – بلیچینگ هر فک

رنگ های کامپوزیت دندان
رنگ های کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

طول عمر کامپوزیت دندان میزان زیادی به مراقبت بعد از کامپوزیت دندان، جنس کامپوزیت دندان و مهارت متخصص کامپوزیت مرتبط است.

مثلا رعایت بهداشت دهان و دندان و اجتناب از نوشیدن زیاد مواد غذایی که دارای رنگ شیمیایی هستند و مصرف زیاد دخانیات از عواملی است که در طول عمر کامپوزیت و ماندگاری آن تاثیر دارد.


ماندگاری کامپوزیت

طول عمر کامپوزیت دندان بین 3 الی 5 سال است

پس برای افزایش ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان باید تغذیه و بهداشت دندان های خود را بیش از پیش رعایت کنید و برای انجام کامپوزیت دندان به متخصص مراجعه کنید.

یکی از عمده تفاوت های درمان کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان طول عمر و ماندگاری آنها است که باعث محبوبیت کامپوزیت دندان شده.

بلیچینگ دندان باید سالی 2 الی 3 بار انجام شود تا درخشندگی دندان ها حفظ شود اما کامپوزیت دندان طول عمر 3 الی 5 ساله دارد که از این نظر بصرفه تر است.

کامپوزیت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که گزینه و کاندین مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان هستند عبارتند از:

  • افرادی که دارای دندانهایی هستند که بخشی از آنها افتاده یا ساییده شده باشد.
  • افرادی که دندان یا دندان هایی کوتاه تر از بقیه دندان هایشان دارند.
  • افرادی که دارای دندان های از شکل افتاده یا ترک برداشته هستند.
  • افرادی که دارای فاصله زیادی بین دندانهایشان هستند.

اگر مواردی که در بالا ذکر شد را دارید کامپوزیت بهترین درمان برای شما است و می توانید برای انجام کامپوزیت دندان اقدام کنید.

همچنین افرادی هستند که دندان های آنها کمی بهم ریختگی دارد و نامنظم است میزان کمی از نامنظمی دندان ها را می توان با درمان کامپوزیت دندان و لمینت دندان رفع کرد.

اما این مورد نیازمند بررسی دقیق پزشک است و باید شرایط دندان ها و میزان بهم ریختگی آنها حتما بررسی شود و اگر زیاد باشد امکان کامپوزیت و لمینت دندان نیست.

عکس کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان

فرق لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت دندان و کامپوزیت دندان دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در این بخش قصد داریم آن ها را از جوانب مختلف با یک دیگر مقایسه کنیم.

سوال مهم علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان با لمینت در چیست؟

لمینت و کامپوزیت دندان از نظر نوع درمان – قیمت – مدت زمان و کارایی با یکدیگر متفاوت هستند اما هر دو در زمینه زیبایی و درمان به شما کمک می کنند.

قیمت لمینت دندان مطلب قیمت لمینت دندان در سال 1402 را مطالعه کنید.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان از نظر مدت زمان نصب

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین لمینت و کامپوزیت وجود دارد مدت زمان درمان است. که در هر کدام متفاوت است و هرکدام مزیت خاص خود را دارند.

برای نصب کامپوزیت دندان تنها یک جلسه زمان نیاز است و میتوان آن را در کمتر از 3 ساعت بر روی دندان ها نصب کرد و در نهایت پولیش و صیقل داد.

اما برای نصب لمینت دندان نیاز است حداقل دو جلسه به پزشک مراجعه نمائید زیرا در جلسه اول آماده سازی و قالب گیری دندان انجام می شود.

در جلسه دوم پس از ساخته شدن لمینت دندان ها در لابراتوار آماده نصب می باشند و توسط متخصص زیبایی و ترمیمی بر روی دندان ها با چسب مخصوص قرار داده می شود.

فرق لمینت و کامپوزیت دندان از نظر فرآیند کاشت و نصب

کامپوزیت دندان موادی است که بر روی دندان قرار داده و صیقل داده می شود و باعث اصلاح شکل ، طول و رنگ دندان می شود. روشی غیر تهاجمی و بازگشت پذیر است.

در کامپوزیت معمولا نیازی به تراشیدن دندان ها نیست اما برای لمینت دندان باید مقدار بسیار کمی دندان ها تراشیده شود تا پیوند مستحکم و خوبی بین روکش و دندان ایجاد شود.

تراش لمینت دندان بر روی دندان ها به این علت انجام می شود که این پیوند مستحکم باعث افزایش ماندگاری و طول عمر لمینت خواهد شد.

فرق لمینت و کامپوزیت دندان از نظر طول عمر

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان قطعا بیشتر از کامپوزیت دندان است و اگر بیمار بتواند به خوبی از دندان های خود مراقبت کند می تواند بیش از 10 الی 15 سال لمینت دندان را حفظ کند.

اما طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان حدودا بین 3 الی 5 سال است که اگر به خوبی از آن مراقبت شود تا 5 سال از زیبایی و اصلاح لبخند با کامپوزیت دندان می توانید بهره ببرید.

فرق لمینت دندان و کامپوزیت از نظر استحکام و مقاومت

قطعا استحکام و دوام لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت ونیر دندان است. زیرا لمینت دندان طی انجام فرآیندهای پیچیده و حرفه ای در لابراتوار ساخته می شود و در مقابل ضربه و فشارهای شدید می تواند بسیار مستحکم باشد.

استحکام، مقاومت و طول عمر لمینت دندان بسیار بیشتر از کامپوزیت دندان است.

اما کامپوزیت ها در برابر فشار و ضربه دارای مقاومت بالایی نیستند و ممکن است به زودی شکسته و یا لب پر بشوند. البته در حال حاضر از کامپوزیت هایی استفاده می شود که با تکنولوژی نانو هیبرید ساخته می شوند.

فرق لمینت دندان و کامپوزیت از نظر قیمت

بیشترین فرقی که بین این دو روند درمانی زیبایی وجود دارد هزینه ای که برای آن لازم میباشد است. قطعا قیمت برای افرادی که می خواهند اصلاح طرح لبخند داشته باشند حائز اهمیت است.

قیمت کامپوزیت دندان نسبت به قیمت لمینت دندان بسیار ارزان تر است و این می تواند یکی از مزیت های آن به شمار بیاید.

هزینه کامپوزیت دندان کمتر از هزینه ای است که برای تهیه مواد اولیه روکش سرامیکی لمینت دندان در لابراتوارها لازم است. به همین علت قیمت کامپوزیت دندان پایین تر از قیمت لمینت دندان است.

فیلم کامپوزیت دندان ونیر

همانطور که گفتیم کامپوزیت دندان در دندانپزشکی آیریک توسط متخصص ترمیمی و زیبایی دکتر فدوی انجام می شود که یکی از نکات مهم برای موفقیت و سلامتی کامپوزیت دندان انجام آن توسط متخصص کامپوزیت است.

در ادامه فیلم کامپوزیت دندان ونیر و رضایت مراجعه کننده عزیز به دندانپزشکی آیریک رو مشاهده کنید.

فیلم کامپوزیت دندان

عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد

در این بخش نمونه تصاویر کامپوزیت دندان در دندانپزشکی آیریک را آورده ایم تا عکس کامپوزیت دندان را مشاهده کنید و از ظاهر دندان ها بعد از کامپوزیت مطمئن شوید.

عکس کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان آیریک
عکس کامپوزیت ونیر
کامپوزیت دندان آیریک
عکس کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان آیریک
عکس کامپوزیت دندان ونیر
عکس کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

یکی از بهترین ویژگی های دندانپزشکی آیریک انجام مشاوره و معاینه رایگان توسط متخصص است که باید قبل از هر درمانی حتما انجام شود.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

در مرحله اول پس از آن که جلسه مشاوره به اتمام رسید و شرایط دندان های شما بررسی شد باید یک رنگ مناسب را انتخاب کنید و بعد از آن نوبت به نصب کامپوزیت دندان می رسد.

مراحل انجام کامپوزیت دندان عبارتند از:

  • ابتدا باید دندان ها به صورت کامل پاکسازی شود تا سطح آنها برای انجام کامپوزیت دندان مناسب شود و سطحی صیقلی و صاف داشته باشند.
  • مرحله دوم نصب کامپوزیت دندان جلو است و کامپوزیت بر روی دندان ها قرار میگیرد و توسط نور لیزر (لایت) سفت می شود.
  • سوم پس از اینکه تمامی دندان های مد نظر کامپوزیت شدند مرحله خطوط ترانزیشن و صیقل دادن کامپوزیت ها می باشد که باید با دقت و ظرافت کامل انجام شود.
  • کامپوزیت ها باید به صورت ظریف و دقیق صیقل داده شود تا فرم و شکل زیبا به خود بگیرد و با دندان طبیعی شباهت بسیار زیادی پیدا کند.

کامپوزیت دندان چقدر طول میکشد؟

زمان کامپوزیت دندان بستگی به تعداد دندان های مورد نیاز شما دارد هرچه تعداد دندان ها بیشتر باشد قطعا زمان مورد نیاز بیشتر است. زمان انجام کامپوزیت دندان حدودا 3 الی 5 ساعت طول میکشد.

کامپوزیت دندان در همان جلسه درمانی و در مطب ساخته می شود و برخلاف لمینت دندان نیازی به لابراتوار دندانسازی ندارد.

کامپوزیت دندان روشی بازگشت پذیر است و می توان در صورت عدم رضایت و یا دل زدگی بعد از چند سال آن را برداشت. در این روش به دندان طبیعی فرد هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد شد.

توجه توجه داشته باشد که با توجه به شرایط دندان های شما گاها ممکن است قبل از انجام کامپوزیت دندان لازم باشد تا مانند روش لمینت دندان مقداری از سطح دندان های شما تراشیده شود.

4.9/5 - (219 امتیاز)