قیمت لمینت دندان در سال 1400 + انواع لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به نسبت دیگر روش های زیبایی دندان ها بالاتر است و بالا بودن هزینه لمینت دندان به دلیل کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در ساخت لمینت ها می باشد. قیمت لمینت دندان در تهران و در کلینیک دندانپزشکی آیریک در سال 1400 مقرون بصرفه است و در ادامه این مطلب در جدول هزینه لمینت دندان می توانید قیمت لمینت دندان را مشاهده کنید و جهت مشاوره رایگان و رزرو وقت از طریق فرم موجود در همین صفحه اقدام نمائید.

لمینت دندان یا ونیر دندان روکش هایی ظریف از جنس سرامیک یا شیشه ای هستند که جهت زیبایی دندان ها بکار می روند. امروزه با توجه به روش های مدرن دندانپزشکی زیبایی، داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی سالم و درخشان دیگر سخت نیست و با استفاده از لمینت دندان طرح لبخند براحتی می توانید لبخندی زیبا داشته باشید.

زیبایی دندان ها یکی از مهمترین موارد در زیبایی لبخند و افزایش اعتماد بنفس است که امروزه از طریق لمینتت دندان امکان پذیر می باشد. لمینت دندان که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، کاربرد و مزایای فراوانی دارد که در ادامه این مطلب می خواهیم در موردشان صحبت کنیم.

لمینت دندان چیست
لمینت دندان چیست ؟

آیا شما قصد انجام دادن لمینت دندان طرح لبخند دارید ؟ آیا به فکر زیبا‌ کردن دندان هایتان با لمینت دندان هستید ؟ اگر این چنین سوالاتی در خصوص لمینت دندان و قیمت لمینت دندان در سال 1400 دارید تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان روکشی ظریف و لایه ای نازک از جنس سرامیک یا شیشه است که جهت زیبایی دندان ها و درخشندگی بیشتر دندان ها استفاده می شود. امروزه یکی از راه های اصلاح فرم دندان ها استفاده از لمینت دندان بر روی دندان های اصلی است.

لمینت دندان طرح لبخند جهت اصلاح فرم دندان ها، اصلاح رنگ و شکل ظاهری دندان ها استفاده می شود. در مواردی نیز برای اصلاح شکستگی های کم و دندان هایی با فواصل زیاد نیز استفاده می شود. لمینت دندان اینگونه است که پزشک پس از قالب گیری از دندان های شما، نمونه های دندان را به لابراتوار دندانسازی میدهد و لابراتوار با دقت بالا این روکش های لمینت را طراحی میکند.

پس از آن برای چسباندن لمینت دندان، پزشک متخصص با توجه به جنس و ضخامت لمینت دندان های شما به اندازه بسیار کمی دندان های شما را تراش میدهد تا روکش های لمینت براحتی روی سطح صیقلی و صاف دندان های شما چسبیده شوند. ضخامت لمینت دندان حدودا 0.2 الی 0.5 سانتیمتر است و براحتی بر روی دندان های شما قرار میگیرند.

قیمت لمینت دندان 1400

قبل از مشاهده جدول قیمت لمینت دندان در سال 1400 پیشنهاد میکنیم برای رزرو وقت و مشاوره رایگان با پزشک متخصص در کلینیک آیریک حتما از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را بگذارید تا کارشناسان کلینیک ما با شما تماس بگیرند. همچنین می توانید با شماره 09397777042 تماس بگیرید.

  قیمت لمینت دندان همیشه موضوعی مهم و البته مبهم در ذهن مراجعه کنندگان می باشد. باید بگوئیم که قیمت لمینت دندان به چند عامل مهم بستگی دارد. میزان هزینه لمینت دندان بر طبق جنس لمینت دندان، کشور سازنده لمینت، مارک لمینت دندان، تعداد دندان هایی که به لمینت دندان نیاز دارند و منطقه کلینیک دندانپزشکی شما تعیین می شوند و این موارد همیشه در قیمت لمینت تاثیرگذار هستند.

  ما در کلینیک دندانپزشکی آیریک در میرداماد همواره به فکر ارائه خدمات عالی با بهترین قیمت هستیم تا بتوانیم بهترین قیمت لمینت دندان را در محیطی آرام و لوکس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. انجام لمینت دندان بدون جراحی و با کمترین میزان تراش انجام میگیرد.

  قیمت لمینت دندان سال 1400
  قیمت لمینت دندان در سال 1400

  جدول قیمت لمینت دندان در سال 1400

  در ادامه این مطلب می توانید جدول قیمت لمینت دندان در سال 1400 را مشاهده کنید و بعد از آن به ترتیب به سراغ انواع لمینت دندان – بهترین نوع لمینت دندان – عوارض لمینت دندان و طول عمر لمینت دندان می رویم.

  به طور کلی قیمت لمینت دندان 1400 از واحدی 1.000.000 تا حدودا 5.000.000 تومان می باشد که هرکدام جنس و کیفیت متفاوتی دارند در جدول زیر قیمت تمامی مارک های لمینت دندان ذکر شده است.

  جدول قیمت لمینت دندان 1400 – لمینت دندان های پرطرفدار
  نوع لمینت دندانقیمت لمینت دندان (هر واحد)
  لمینت دندان لمینت دندان موقت1.000.000 الی 1.200.000
  لمینت دندان لمینت ونیر کامپوزیت1.200.000 الی 2.000.000
  لمینت دندان لمینت دندان زیرکونیا1.900.000 تومان
  لمینت دندان لمینت دندان سرامیکی Vita3.100.000 تومان
  لمینت دندان لمینت دندان ایمکس3.800.000 تومان
  لمینت دندان لمینت دندان فلدسپاتیک4.400.000 تومان
  جدول قیمت لمینت دندان

  قیمت بهترین لمینت دندان طرح لبخند

  بهترین نوع لمینت دندان چیست ؟ در این قسمت بهترین لمینت دندان را همراه قیمت و جدول هزینه لمینت دندان سرامیکی معرفی خواهیم کرد.

  لمینت دندان سرامیکی به عنوان بهترین نوع لمینت دندان و زیباترین لمینت دندان شناخته می شود که از درخشندگی و استحکام فوق العاده بالایی برخوردار است همچنین این لمینت دندان دارای کمترین میزان ضخامت است که در هنگام چسباندن با حداقل تراش بر روی دندان اصلی شما قرار میگیرد. لمینت دندان سرامیکی بالاترین کیفیت و طول عمر را دارد که در جدول زیر میتوانید قیمت لمینت دندان سرامیکی را مشاهده کنید.

  جدول قیمت بهترین لمینت دندان ها
  نوع لمینت دندانضمانتقیمت لمینت دندان (هر واحد)
  بهترین لمینت دندان لمینت دندان سرامیکی15 سال4.800.000 تومان
  بهترین لمینت دندان لمینت دندان طلابر حسب قیمت روز طلا
  جدول قیمت بهترین لمینت دندان
  انواع لمینت دندان
  انواع لمینت دندان

  انواع لمینت دندان

  لیمنت دندان ها به دو دسته لمینت دندان سرامیکی و لمینت کامپوزیتی تقسیم می شوند. لمینت دندان سرامیکی و کامپوزیتی هرکدام تفاوت ها و مزیت های خاص خود را دارند و نحوه ساخت و کاربرد هرکدام متفاوت است.

  لمینت دندان کامپوزیتی

  لمینت دندان کامپوزیتی یا ونیر کامپوزیت، موادی همرنگ دندان هستند که عموما در مطب ساخته می شوند و نیازی به لابراتوار دندانسازی ندارند. همانطور که از نام این لمینت دندان مشخص است از جنس کامپوزیت یا همان مواد ترمیم دندان است. لمینت کامپوزیتی غالبا در یک جلسه یا حداکثر دو جلسه درمانی بر روی دندان کارگذاشته می شود.

  با لمینت دندان کامپوزیتی شما در سریعترین زمان ممکن به دندان هایی درخشان و لبخندی زیبا می رسید.

  لمینت دندان سرامیکی

  لمینت دندان سرامیکی پوسته ای بسیار نازک از جنس سرامیک است که به آن (پرسلن ونیر) نیز میگویند. این نوع لمینت دندان پس از اینکه مقدار بسیار ناچیزی تراش توسط پزشک متخصص پروتز داده شد، قالبگیری می شوند و در لابراتوار دندانسازی لمینت های سرامیکی شما با ظرافت ساخته می شوند.

  ضخامت لمینت دندان سرامیکی بسیار کم و در حد 0.5 میلیمتر است که با دقت بالا توسط متخصص پروتز بر روی سطح دندان های اصلی شما قرار می گیرد. زمان ساخت لمینت دندان های سرامیکی بیشتر است و برای انجام کار دفعت بیشتری باید به دندانپزشکی مراجعه کنید.

  همچنین کاربرد و مزایای لمینت دندان سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی است و از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار است.

  مزایای لمینت دندان سرامیکی

  • مقاومت و استحکام بالا در برابر فشار و ضربه
  • عدم تغییر رنگ و زرد شدن 
  • طول عمر بسیار زیاد (حدودا 10 سال)
  • اصلاح و پوشش بهم ریختگی و عیوب دندان ها 
  • درخشندگی بالا و زیبایی فوق العاده

  هر درمانی به همراه مزایا و زیبایی هایی که دارد معایبی نیز دارد که باید قبل از اقدام بصورت کامل در مورد مزایا و معایب آن آگاهی داشته باشیم در بخش بالا مزایای لمینت دندان سرامیکی را توضیح دادیم که به نسبت دیگر لمینت دندان ها مزایای بیشتری دارد اما بد نیست معایب لمینت دندان سرامیکی را هم بدانید.

  معایب لمینت دندان سرامیکی

  • طول درمان بیشتر نسبت به لمینت دندان کامپوزیتی
  • نیاز به تراش خوردن سطح دندان ها 
  • نیاز به بی حسی موضعی در طول درمان 
  • هزینه بیشتر نسبت به دیگر لمینت دندان ها
  • عدم امکان ترمیم لمینت دندان در صورت شکستگی و…

  همه افرادی که بدنبال اصلاح ظاهر و ترمیم دندان های خود هستند، می توانند از درمان لمینت دندان استفاده کنند. اما به دلیل اینکه امروزه روش های ترمیمی و زیبایی بسیاری وجود دارند، باید در انتخاب روش درمانی مد نظر خود

  بهتر است قبل از انجام لمینت دندان از حتما آگاهی کامل داشته باشید که برای چه می خواهید این درمان زیبایی را انجام دهید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات عالی بهره مند شوید.

  با کلینیک دندانپزشکی آیریک رو صورتت لبخند بکار !
  متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی آیریک در میرداماد با مشاوره و ویزیت رایگان در خدمات شما عزیزان هستند تا بهترین درمان را با توجه به وضعیت دهان و دندان و بودجه مورد نظر شما انتخاب کنند.
  عمر لمینت دندان
  طول عمر لمینت دندان

  عمر لمینت دندان چقدر است ؟

  لمینت دندان سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی از مقاومت، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. البته همه اینها در صورتی است که از بهداشت و رسیدگی به دندان هایتان غافل نشوید در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و به تمامی توصیه های پزشک خود با دقت انجام دهید ماندگاری و طول عمر لمینت دندان می تواند به بیش از 10 سال برسد.

  مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان

  حتما تا یک هفته پس از لمینت دندان از خوردن غذاهای بسیار سرد، داغ خودداری کنید. بهتر است از نوشیدنی های رنگی مانند نوشابه و قهوه حداقل استفاده را داشته باشید. بهداشت دهان و دندان را باید بصورت کامل رعایت نمائید. برای جلوگیری از شکستگی و لب پر شدن لمینت از گاز زدن غذاهای سفت مانند ته دیگ خودداری کنید.