هزینه ایمپلنت دندان سال 1400 در تهران

 

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 چقدر است ؟ ایمپلنت دندان چیست ؟ انواع ایمپلنت دندان کدام است ؟ ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

اینها سوالاتی است که در مورد ایمپلنت دندان و هزینه ایمپلنت دندان همیشه در ذهن بیماران مراجعه کننده به کلینیک دندانپزشکی آیریک وجود دارد و در این مقاله قصد داریم بصورت کامل شما را با ایمپلنت دندان و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 آشنا کنیم. حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید. قبل از مطالعه مطلب قیمت ایمپلنت دندان، پیشنهاد میکنیم که حتما فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما برای رزرو و ثبت و مشاوره رایگان با شما عزیزان تماس بگیرند.

  خوشبختانه امروزه ایمپلنت دندان ، روبرو شدن با مشکلات بی دندانی را بسیار آسان کرده است. از دست دادن یک یا چند دندان، مشکلی است که برای بسیاری از انسانها سخت و حتی غیرقابل تحمل است، اما به دلایل متعدد احتمال روبرو شدن با عارضه ی بی دندانی وجود دارد. ایمپلنت دندان به صورتی طراحی شده است که هم ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی داشته باشد و هم عملکردی کاملا شبیه به دندان طبیعی داشته باشد.

  ایمپلنت دندان چیست
  ایمپلنت دندان چیست

  ایمپلنت دندان چیست ؟

  ایمپلنت دندان امروزه محبوب ترین روش برای پر کردن جای خالی دندان یا دندان های از دست رفته می باشد. قیمت ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش هایی که برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می شوند کمی بالاتر است اما در عوض طول عمر بالاتر و مفیدتری را نسبت به سایرین دارد. کاشت ایمپلنت دندان از سه قسمت اساسی تشکیل شده است: بخش اول ایمپلنت است که مانند یک پیچ و پایه درون استخوان فک کاشته می شود. بخش دوم تاج سرامیکی دندان است که باعث می شود کاشت ایمپلنت ظاهری شبیه به دندان طبیعی داشته باشد و در نهایت اباتمنت است که باعث اتصال تاج سرامیکی دندان به ایمپلنت می شود. 

  انواع ایمپلنت دندان

  انواع ایمپلنت دندان در ایران بسیار متفاوت است. ایمپلنت دندان های متفاوتی در ایران وجود دارند که برخی از انواع ایمپلنت دندان پرطرفدارتر و رایج تر هستند. انواع ایمپلنت دندان عبارت اند از: ایمپلنت کره ای، ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت آلمانی، ایمپلنت سوئیسی و ایمپلنت فرانسوی که هرکدام از این ایمپلنت ها خود دارای انواع متفاوتی هستند.

  در این مقاله بصورت کامل هرکدام از این انواع ایمپلنت را بصورت کامل توضیح می دهیم و همینطور در جدول پایین قیمت انواع ایمپلنت دندان در تهران را قرار داده ایم. در جدول های پایین می توانید بهترین نوع ایمپلنت دندان را مشاهده کنید و از قیمت آنها مطلع شوید.

  قیمت ایمپلنت دندان
  قیمت ایمپلنت دندان سال 1400

  قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400

  قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 بر حسب عوامل مختلفی تعیین میگردد. در تعیین هزینه ایمپلنت دندان عوامل بسیاری همچون مارک ایمپلنت دندان، کشور سازنده ایمپلنت دندان، ضمانت ایمپلنت دندان و متخصص ایمپلنت دندان که کار کاشت دندان شما را انجام می دهد تاثیر گذار هستند.

  در کلینیک دندانپزشکی آیریک خدمات کاشت دندان طبیعی با بهترین نوع ایمپلنت در کمترین زمان ممکن و توسط بهترین متخصص ایمپلنت دندان دکتر آقاجری انجام میگردد که تمامی این موارد به آسایش شما در انجام کاشت دندان و همچنین برخورداری از بهترین قیمت ایمپلنت دندان کمک خواهد کرد.

  در ادامه می توانید جدول هزینه ایمپلنت دندان را مشاهده نمائید.

  جدول قیمت ایمپلنت دندان ارزان – پرطرفدارترین ایمپلنت های اقتصادی
  مارک ایمپلنت دندانقیمت ایمپلنت دندانضمانت
  ایمپلنت کره ای Korea ایمپلنت Snuc3.390.000 تومانندارد
  ایمپلنت کره ای Korea ایمپلنت Sewon medix5.500.000 تومان2 سال
  ایمپلنت کره ای Korea ایمپلنت بایوتک Neo-biotech5.000.000 تومان5 سال
  ایمپلنت کره ای Korea ایمپلنت Biotem5.890.000 تومان5 سال
  ایمپلنت کره ای Korea ایمپلنت Dio6.000.000 تومان10 سال
  ایمپلنت فرانسوی ایمپلنت Mib4.890.000 تومان10 سال
  ایمپلنت ایرانی ایمپلنت ایرانی 3A3.000.000 تومانندارد
  لیست قیمت ایمپلنت ارزان

  جدول هزینه ایمپلنت دندان ارزان را مشاهده کردید که در این بین قیمت ایمپلنت ایرانی را نیز برای شما عزیزان ذکر کرده ایم تا بصورت کامل از قیمت ایمپلنت دندان ارزان آگاه شوید. در جدول بعدی قیمت پرطرفدارترین ایمپلنت دندان ها را ذکر میکنیم.

  جدول قیمت ایمپلنت دندان – رایجترین و پرطرفدارترین ایمپلنت دندان ها
  مارک ایمپلنت دندانقیمت ایمپلنت دندانضمانت
  ایمپلنت سوئیسی ایمپلنت Sic4.500.000 الی 6.000.0005 سال
  ایمپلنت سوئیسی 2 ایمپلنت Ihde3.500.000 الی 6.000.0005 سال
  ایمپلنت کره ای Koreaایمپلنت مگاژن7.000.000 تومان10 سال
  ایمپلنت سوئیسی 1 ایمپلنت اشترومن Neodent8.000.000 تومان20 سال
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت اشترومن
  iti (SLA active)
  10.900.00010 سال
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت اشترومن iti (titanium)11.000.000 تومان20 سال
  جدول پرطرفدارترین ایمپلنت دندان

  جدول قیمت بهترین ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان های معرفی شده در جدول بالا جزو رایجترین ایمپلنت دندان های مورد استفاده در بین پزشکان است و همچنین در بین بیماران نیز طرفداران بسیاری دارد. کیفیت فوق العاده بالا، قیمت مناسب و طول عمر این نوع ایمپلنت ها باعث شده است که در بین بیماران و دندانپزشکان محبوب شود. در ادامه بهترین ایمپلنت دندان ها را معرفی میکنیم به همراه قیمت و ضمانت آنها همراه ما باشید.

  جدول قیمت ایمپلنت دندان – بهترین ایمپلنت دندان ها
  مارک ایمپلنت دندانقیمت ایمپلنت دندانضمانت
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت نئودنت
  neodent acqua
  8.000.000 تومان10 سال
  ایمپلنت آمریکایی ایمپلنت زیمر Zimmer12.000.000 تومانمادام العمر
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت اشترومن
  iti (Roxalid)
  13.000.000 تومان20 سال
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت اشترومن
  iti (Roxalid active )
  14.000.000 تومانمادام العمر
  ایمپلنت سوئیسی 3 ایمپلنت اشترومن
  iti titanium (active)
  14.000.000 تومانمادام العمر
  جدول بهترین نوع ایمپلنت

  ایمپلنت دندان درون استخوان فک به صورت دائمی کاشته می شود و مانند ریشه طبیعی دندان عمل می کند. با توجه به ساختار و نحوه کاشت ایمپلنت دندان تقریبا هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که ایمپلنت برای او مانند دندان طبیعی عمل نکرده است.

  مراحل ایمپلنت دندان
  مراحل و اجزا ایمپلنت

  مراحل ایمپلنت دندان

  پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح مورد نظر، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و ایمپلنت دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

  پس از آنکه از جوش خوردن کامل ایمپلنت با استخوان فک اطمینان حاصل شد تاج سرامیکی به وسیله اباتمنت بر روی پایه ایمپلنت کاشته می شود. از آن جایی که پایه ایمپلنت درون استخوان فک قرار گرفته است ممکن است از ریشه دندان هم مستحکم تر و قوی تر عمل کند.

  ایمپلنت دندان به صورتی طراحی شده است که هم ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی داشته باشد و هم عملکردی کاملا شبیه به دندان طبیعی داشته باشد.

  پس از آن که کاشت ایمپلنت دندان به پایان رسید بیمار می تواند به آسانی هر نوع غذایی را جویده و به راحتی تکلم کند، لبخند بزند و از بی دندانی خجالت نکشد و در نهایت نگرانی از بابت لق شدن یا بیرون افتادن دندان مصنوعی نداشته باشد. با استفاده از ایمپلنت دندان می توان جوان تر به نظر رسید و ساختار چهره را بازسازی نمود. این روش از تحلیل استخوان فک جلوگیری می کند و از ابتلا هر گونه بیماری لثه جلوگیری می کند. 

  در ادامه قصد داریم هر آنچه باید در رابطه ایمپلنت دندان بدانید را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

  ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

  زمان دقیق کاشت ایمپلنت دندان پس از معاینه پزشک متخصص مشخص می شود. زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان و روکش ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  معمولا افرادی که میخواهند برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام کنند و به کلینیک دندانپزشکی آیریک مراجعه میکنند، این سوال را در ذهن خود دارند که ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ یکی از عوامل مهم در زمان کاشت ایمپلنت دندان تعداد ایمپلنت مورد نیاز است.

  زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان

  اگر فقط به کاشت یک عدد ایمپلنت دندان نیاز باشد عمل کاشت پایه ایمپلنت در یک جلسه و کمتر از 45 دقیقه انجام خواهد شد اما اگر تعداد ایمپلنت افزایش یابد قطعا به زمان درمان و بهبودی بیشتری نیاز است. مورد بعدی درمان های جانبی ایمپلنت دندان است که گاها با توجه به وضعیت فک و استخوان بیمار ممکن است لازم شود، و به زمان بیشتری احتیاج دارند درمان هایی همچون اضافه کردن لثه، پودر استخوان و یا لیفت سینوس مطمئنا این موارد اگر به درمان کاشت ایمپلنت اضافه شوند زمان ایمپلنت دندان بیشتر طول میکشد.

  عکس ایمپلنت دندان جلو
  عکس ایمپلنت دندان جلو

  ایمپلنت دندان جلو

  ایمپلنت دندان جلو چگونه است ؟ مراحل ایمپلنت دندان جلو چیست ؟ از دست دادن دندان جلو می تواند به کلی ظاهر زیبای صورت و لبخند را خراب کند به همین دلیل ایمپلنت دندان جلو یک ضرورت است و اجازه ندهید صورت و لبخند زیبای شما از بین برود.

  ایمپلنت دندان جلو و کاشت دندان جلو بسیار ساده تر از کاشت دندان های دیگر است زیرا دسترسی پزشک متخصص ایمپلنت دندان بسیار راحت تر است و دسترسی راحت مساوری است با سرعت و دقت بیشتر، بنابراین متخصص ایمپلنت دندان براحتی می تواند عمل کاشت دندان جلو را انجام دهد.

  در روش جدید و با اسکن سه بعدی عمل کاشت ایمپلنت دندان جلو در یک روز انجام میشود و این روش دقت بسیار بالایی دارد. همچنین هزینه آن نسبت به روش سنتی بیشتر است.

  مدت زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان جلو همانند دندان های دیگر است و در روش سنتی حدودا از 2 الی 6 ماه زمان میبرد اما در روش جدید با اسکن سه بعدی در یک روز ایمپلنت دندان جلو کار گذاشته می شود و روکش بر روی آن قرارداده می شود.

  هزینه کاشت دندان جلو کمی گرانتر از کاشت ایمپلنت دندان های عقبی است. حال این سوال پیش می آید که کاشت دندان جلو چرا گرانتر است ؟ دندان های جلویی تاثیر بسرایی در زیبایی صورت و لبخند فرد دارند به همین دلیل ایمپلنت دندان جلو باید از روش ایمپلنت فوری انجام شود و روکش دندان جلو نیز از جنس و متریال بهتر و درخشان تری ساخته می شود که در کل، هزینه کاشت دندان های جلویی کمی بیشتر است.

  مقاله ایمپلنت فوری برای مشاهده و اطلاعت کامل از ایمپلنت دندان فوری اینجا کلیک کنید.

  کاشت دندان جلو از روش های دیگری همچون بریج دندان امکان پذیر است بصورت کلی روش های مختلفی برای کاشت دندان جلویی وجود دارد اما ایمپلنت دندان جلو مزایای بسیاری دارد که در ادامه مزایای ایمپلنت دندان را شرح می دهیم.

  مزایای ایمپلنت دندان
  مزایای ایمپلنت دندان

  مزایای ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین و مطمئن ترین راه درمان بی دندانی است که علاوه بر زیبایی دهان و دندان دارای مزایای دیگری نیز می باشد. با ما همراه باشید.

  • دوام و استحکام بالا
  • عدم پوسیدگی مجدد
  • سهولت مراقبت و رسیدگی
  • ظاهری کاملا مشابه دندان های اصلی
  • محافظت از استخوان فک و دندان ها
  • بهبود تکلم نسبت به زمان بی دندانی

  آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

   اغلب افرادی که میخواهند جراحی ایمپلنت دندان انجام دهند معمولا نگران درد ایمپلنت دندان هستند و همیشه این سوال را می پرسند که ایمپلنت دندان درد دارد ؟؟؟

  کسانی که ایمپلنت دندان انجام میدهند معمولا مقداری درد بعد از جراحی ایمپلنت دندان خواهند داشت اما این مسئله مهم است که میزان درد ایمپلنت دندان چقدر است و درد ایمپلنت چقدر طول میکشد ؟ در این بخش توضیحاتی در خصوص درد ایمپلنت دندان و راه های کاهش درد ایمپلنت دندان میدهیم.

  ایمپلنت دندان درد دارد ؟

  باید صادقانه بگوییم که بله ایمپلنت دندان کمی درد دارد، اما خبر خوش این است که در حین جراحی ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آیریک هیچگونه دردی را احساس نمیکنید. زیرا پزشک متخصص ایمپلنت دندان دکتر آقاجری به خوبی ناحیه ایمپلنت دندان را بی حس میکند و در هنگام ایمپلنت دندان هرگز دردی را حس نمی کنید.

  درد ایمپلنت دندان معمولا ساعاتی پس از جراحی شروع می شود که معمولا درد کم و قابل تحملی است که میتوانید با قرص و داروهایی که متخصص ایمپلنت تجویز می کند میزان درد را کم کنید. لازم بذکر است میزان دردی که بعد از ایمپلنت دندان احساس خواهید کرد به طور مستقیم به تخصص پزشک ایمپلنت دندان و اینکه چه تعداد ایمپلنت انجام داده اید دارد.

  درد ایمپلنت دندان
  کاهش درد ایمپلنت دندان

  تخصص ما، ایمپلنت دندان بدون درد
  هنگام کاشت دندان با استفاده از بی حسی نباید انتظار درد را داشته باشید، ممکن است کمی فشار روی استخوان فک حس کنید اما باعث ناراحتی و ایجاد درد نمی شود. افرادی که تاکنون ایمپلنت دندان انجام داده اند هیچکدام احساس نارضایتی و درد نداشته اند.

  همچنین افرادی که دارای اضطراب در هنگام کار می شوند می توانند از ارامبخش استفاده کنند که متخصص ایمپلنت دندان برایشان تجویز میکند. توجه داشته باشید که روش بسیار جدید و تخصصی وجود دارد بنام ایمپلنت بدون درد یا دندانپزشکی در خواب (سِدِیشن) که در این روش بیمار به خواب مصنوعی خواهد رفا و هیچگونه اضطراب، درد و نگرانی را تجربه نخواهد کرد.

  ایمپلنت بدون درد سِدِیشن یا دندانپزشکی در خواب کاملا با بیهوشی تفاوت دارد و نوعی خواب مصنوعی است.

  عوامل موثر بر درد ایمپلنت دندان

  طبق توضیحاتی که دادیم متوجه شدید که درد ایمپلنت دندان پس از انجام کاشت دندان طبیعی و قابل تحمل است اما گاهی مواردی هستند که دردی بسیار شدید و غیرقابل تحمل حتی با قرص های مسکن دارند که این موارد قطعا طبیعی نیست و حتما مشکلی در کار است در این حالت عوامل مختلفی موجب درد زیاد پس از ایمپلنت می شوند.

  مواردی همچون پس زده شدن ایمپلنت دندان توسط بدن، سست بودن پایه ایمپلنت، شُل شدن هیلینگ ایمپلنت، عفونت لثه، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، آسیب دیدن عصب و سوختن استخوان که در هنگام وقوع یکی از این موارد احتمال تشدید درد ایمپلنت زیاد است و باید خیلی سریع به پزشک متخصص ایمپلنت دندان خود مراجعه کنید.

  راه های کاهش درد ایمپلنت دندان

  همانگونه که توضیح دادیم پس از جراحی کاشت دندان، درد ایمپلنت دندان ممکن است کمی آزار دهنده باشد اما خوشبختانه امروزه راه های بسیاری برای کاهش درد ایمپلنت دندان وجود دارد مانند:

  • اجتناب از استعمال دخانیات
  • رعایت توصیه های متخصص ایمپلنت
  • استفاده از داروهای مُسکن و آرامبخش
  • گذاشتن کمپرس یخ بر روی صورت
  • شست و شوی دهان و دندان با آب نمک ولرم
  • خودداری از خوردن غذاهای سفت و خیلی داغ
  • استراحت کافی و دوری از فعالیت بدنی سنگین