روش های سفید کردن دندان در خانه

روش های سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه یا دندانپزشکی؟

سفید کردن دندان ها امروزه به دلیل تغییر رنگ دندان ها و تمایل افراد به زیبایی بیشتر خیلی طرفدار دارد همچنین روش های زیادی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارد.

سفید کردن دندان ها از چند روش انجام می شود که مانند: بلیچینگ دندان – بلیچینگ آفیس و بلیچینگ هوم که این روش ها هزینه های مختص به خود را دارند که در مطب دندانپزشکی و با روش های مخصوصی انجام می شود و طول عمر بیشتری دارند.

نکته ای که وجود دارد این است که این روش ها هم به وقت نسبتا زیادی لازم دارند و هم باید هزینه بلیچینگ دندان را بپردازید که اگر می خواهید از هزینه بلیچینگ مطلع شوید حتما مقاله زیر را مطالعه نمائید.

هزینه بلیچینگ دندان مطلب هزینه بلیچینگ دندان – سفید کردن دندان را حتما بخوانید.

روش های سفید کردن دندان در خانه
سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه روش های مختلفی دارد که گاها این روش ها به گوشتان میرسد، روش هایی مانند جوش شیرین یا پوست موز که بر روی دندان ها بگذارید تا دندان هایتان در خانه سفید شوند.

در ادامه می خواهیم 5 روش فوق العاده موثر برای سفید کردن دندان در خانه را توضیح دهیم پس تا آخر همراه ما باشید. قبل از این اگر به معاینه رایگان و مشاوره توسط متخصص نیاز دارید فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم.

معاینه و مشاوره رایگان

* شماره خود را وارد کنید سپس روی دکمه رزرو وقت بزنید.

معرفی 5 روش خانگی برای سفید کردن دندان ها

روش های سفید کردن دندان در خانه متفاوت است که در این بخش 5 روش بسیار خوب و موثر را توضیح می دهیم:

  • خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن
  • استفاده از روغن نارگیل و مسواک زدن
  • خمیر نمک دریایی و جوش شیرین 
  • خمیر دندان خانگی با زردچوبه
  • مخلوط سرکه سیب و آب

سفید کردن دندان به علت زیبایی انجام می شود اما جنبه درمانی نیز دارد و از بین رفتن لک های زرد رنگ یا خاکستری رنگ بر روی دندان ها به بهداشت دندان ها کمک می کند.

معمولا در سنین میانسالی دندان ها ممکن است تییر رنگ بدهند و متمایل به زرد شوند که در اینجا باید بفکر سفید کردن دندان در خانه باشید.

عکس مسواک زدن برای سفید کردن دندان
سفید کردن دندان

معرفی روش های سفید کردن دندان در خانه

خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن برای از بین بردن چربی ها و باکتری های سطوح استفاده می شود که در مقدار کم و بصورت طبیعی می توان برای دندان ها نیز استفاده کرد.

یک قاشق مرباخوری را در حد متوسط از جوش شیرین با پراکسید هیدروژن قاطی کنید و بخوبی هم بزنید تا به شکل خمیری در بیاید پس از آن با مسواک نرم باید این خمیر را مسواک کنید.

توجه حتما قبل از این کار دندان ها را با خمیر دندان مسواک بزنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

بعد از اینکه با خمیر جوش شیرین مسواک زدید دهان خود را به خوبی با آب بشویید تا این خمیر روی دندان ها نماند. بعد از یک هفته استفاده از خمیر جوش شیرین می توانید نتیجه را به وضوح مشاهده کنید.

استفاده از روغن نارگیل و غرغره کردن

روغن نارگیل خاصیت ضدعفونی کننده و از بین برنده باکتری هاست که می توانید مقدار مناسبی از آن را درون دهان خود به مدت 5 الی 15 دقیقه بگردانید یا غرغره کنید و سپس دهان خود را با آب بشویید.

پس از آن باید حتما با مسواک نرم و خمیر دندان به صورت عادی مسواک بزنید تا چربی روغن و کاملا از روی دندان های پاک شود. این روش را به مدت 2 الی 3 هفته انجام دهید و معجزه سفید کننده دندان را مشاهده کنید.

خمیر نمک دریایی و جوش شیرین

یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان در خانه نمک دریایی با جوش شیرین است.

برای درست کردن خمیر نمک دریایی، یک قاشق مرباخوری جوش شیرین را با نصف قاشق خمیر دریایی در مقدار کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید و آنرا با مسواک نرمی روی دندان های خود مانند خمیردندان بمالید و مدت 2 الی 3 دقیقه روی دندان های خود مسواک کنید.

پس از آن کاملا آبکشی نمائید تا تمام خمیر از روی دندان های شما پاک شود و با خمیردندان معمولی بصورت منظم مسواک بزنید.

توجه توجه داشته باشید که روش هایی که دارای جوش شیرین هستند اگر به میزان زیاد و طولانی مدت استفاده شوند ممکن از به مینای دندان ها آسیب وارد کند پس میزان و زمان روش را بیشتر نکنید.

خمیر دندان خانگی با زردچوبه

برای درست کردن خمیر دندان خانگی با زردچوبه، ابتدا یک قاشق مربا خوری پودر زردچوبه را با ته استکان آب به خوبی مخلوط کنید تا بصورت خمیر چسبنده در بیاید. اگر چسبنده نبود میزان زردچوبه را بیشتر کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد.

سپس آنرا به مدت 1 الی 2 هفته بر روی دندان های خود روزی 2 مرتبه مسواک کنید و بعد از آن دهان خود را بخوبی با مسواک و خمیر دندان معمولی شست و شو بدهید.

این روش بعد از مدت 1 الی 2 هفته دندان های شما را برق می اندازد البته بدانید که میزان سفید شدن دندان ها و مدت زمان تاثیرگذاری روی دندان به جنس دندان های بستگی دارد.

مخلوط سرکه سیب و آب

در این روش توجه کنید که سرکه سیب کاملا طبیعی باشد و میزان خلوص بالایی داشته باشد. میزان نصف استکان سرکه سیب را با نصف استکان آب مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه داخل دهان خود غرغره کنید.

سرکه سیب به علت قدرت پاک کنندگی و اسیدی خود به خوبی باکتری و ذرات چسبنده زرد رنگ روی دندان ها را از بین میبرد و مانند یک جرمگیر عالی عمل میکند.

پس از غرغره کردن دهان خود را کاملا بشویید و با خمیر دندان معمولی مساوک بزنید تا اسید سرکه روی دندان ها نماند. این روش طولانی مدت است و تقریبا 1 ماه باید تکرار شود تا نتیجه حاصل گردد.

سریعترین روش سفید شدن دندان ها چیست؟

سریعترین روش سفید کردن دندان در دندانپزشکی انجام می شود. شاید نام بلیچینگ دندان یا بلیچینگ آفیس را شنیده باشید. این روش درمانی جهت زیبایی دندان ها و سفید شدن دندان ها در مطب دندانپزشکی انجام می شود.

با روش بلیچینگ دندان می توانید سفید شدن دندان های زرد در یک روز بصورت معجزه را مشاهده کنید. این روش در یک جلسه درمانی به مدت 2 الی 3 ساعت انجام می شود.

همچنین روش های دیگری برای سفید کردن دندان ها و ساختن لبخند زیبا وجود دارد که گرانتر هستند مانند لمینت دندان طرح لبخند که بسیار پرطرفدار شده است و باعث سفید شدن دندان لمینت می شود.

اگر به دنبال لمینت دندان طرح لبخند نیز هستید تا لبخند زیبایی داشته باشید به لینک زیر مراجعه کنید.

لمینت دندان مطلب قیمت لمینت دندان را مطالعه کنید.

بلیچینگ دندان روشی برای سفید شدن دندان ها در یک روز و سریعترین روش درمان زردی دندان ها است. بلیچینگ اینگونه است که خمیر بلیچ مخصوص در دندانپزشکی بر روی دندان های شما قرار میگیرد.

سپس نور مخصوص (لایت) تابانده می شود روی دندان های شما پس از انجام اینکار باید این خمیر به مدت 20 الی 30 دقیقه بر روی دندان های شما بماند. این روش برای هر فک بصورت جدا جدا انجام می شود.

بعد از انجام بلیچینگ هر فک، دهان شما شست و شو داده می شود و پزشک متخصص نکاتی را برای حفظ سفیدی و درخشانی دندان های شما متذکر می شود که حتما باید آنها را رعایت کنید تا طول عمر سفیدی دندان هایتان حفظ شود.

بهترین سفید کننده دندان خانگی کدام است؟

بصورت کلی روش هایی مانند بلیچینگ دندان و لمینت دندان بهترین روش های سفید کننده دندان ها هستند اما این روش ها هزینه خاص خورد را دارند و در دندانپزشکی انجام می شوند.

اگر بخواهیم بهترین سفید کننده دندان در خانه را معرفی کنیم، می توانیم از روش اول که در بالاتر ذکر کردیم روش خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن نام ببریم که سریعترین و بیشترین تاثیر را دارد.

اما بازهم لازم است بگوییم که میزان سفیدی دندان ها تا حد زیادی به جنس دندان های شما دارد و ممکن است روی افراد مختلف نتیجه متفاوتی داشته باشد.

سفید کننده دندان با نمک چطور است؟

نمک هم جزو روش های توصیه شده و مفید است. و تاثیر زیادی در سفید کردن دندان در خانه دارد.

زیرا خاصیت باکتری زدایی و ضد عفونی کننده دارد همچنین به دلیل ساختار زبر و تیز نمک بهتر است مقداری از آنرا روی مسواک خود بریزید و با آب مرطوب نمایید تا روی دندان های شما سُر بخورد.

و به دلیل ساختار نمک ظاهر دندان های پس از مسواک زدن صیقلی و براق خواهد شد که نتیجه راضی کننده ای خواهد بود. در این روش اگر از نمک های دریایی استفاده کنید بهتر است.

4.7/5 - (35 امتیاز)

جستجوی کاربران برای این مقاله :